Zasady pozwalające na zachowanie bezpieczeństwa z elektrycznością w domu

Zasady pozwalające na zachowanie bezpieczeństwa z elektrycznością w domu

Proponujemy Państwu kilka zasad bezpieczeństwa elektrycznego w domu i wskazówek, które zapewnią bezpieczeństwo wszystkich instalacji elektrycznych w domu, w osiedlu mieszkaniowym lub w firmie.

Jeśli mieszkasz w starym domu i bezpieczniki przepalają się, powinieneś dowiedzieć się dlaczego, zanim je wymienisz. Jeśli masz problem z instalacją elektryczną wezwij autoryzowanego instalatora

Zaleca się odłączanie urządzeń przenośnych od zasilania po ich użyciu. Ważne jest uwzględnienie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Przed uruchomieniem nowego urządzenia należy sprawdzić podłączone zasilanie elektryczne i zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. Radzimy również umieścić urządzenia elektryczne, które mogą się przegrzewać, takie jak płyty grzejne i telewizory, wystarczająco daleko od ściany, aby powietrze mogło trochę krążyć i uniknąć przegrzania, co mogłoby spowodować pożar.

Jeśli musisz zająć się urządzeniem, najpierw odłącz je od prądu. Przed odłączeniem urządzenia elektrycznego należy sprawdzić, czy jest ono suche.

Ile elektrowni jądrowych jest na świecie?

Aby zmodyfikować instalację, musi to być wykonywane bez napięcia. W tym celu należy odłączyć wyłącznik różnicowy i sprawdzić brak napięcia w obwodzie, na którym zamierzamy działać.

Jeśli urządzenie jest uszkodzone i powoduje przepięcia, natychmiast odłącz je od zasilania i wezwij technika. Nigdy nie używaj urządzeń z postrzępionymi przewodami, wyłamanymi wtyczkami, uszkodzonymi gniazdkami lub wtyczkami, które poluzowały się z gniazdek.

Połączenie wody i elektryczności sprawia, że zarówno kuchnia, jak i łazienka należą do najbardziej niebezpiecznych miejsc w domu. Dlatego, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach: w kuchni starajmy się używać urządzeń elektrycznych z dala od obszaru zlewu.

Upewnij się, że dzieci nie są zainteresowane luźnymi gniazdkami lub kablami. Trzymaj poza ich zasięgiem i nie obsługuj ich przy nich. Nie zostawiaj urządzeń elektrycznych, a zwłaszcza zabawek elektrycznych podłączonych do sieci, bez nadzoru, nigdy nie zostawiaj ich w zasięgu ich rąk.

Nigdy nie należy ciągnąć za przewód. Aby odłączyć urządzenie od zasilania, należy pociągnąć za korpus wtyczki izolacyjnej, nigdy za przewód.

Nigdy nie używaj zużytych lub bardzo zniszczonych kabli. Nawet najmniejsze uszkodzenie kabla lub przedłużacza może spowodować wypadek, dlatego zaleca się jego natychmiastowe wyrzucenie i zastąpienie nowym.

admin

Podobne

Jak ekonomicznie zasilić salę gier?

Jak ekonomicznie zasilić salę gier?

Co to jest certyfikat energetyczny?

Co to jest certyfikat energetyczny?

1 Comment

Dodaj komentarz