Wszechstronność oświetlenia LED

Wszechstronność oświetlenia LED

Zalety oświetlenia LED są liczne i bardzo ważne. Zawsze mówi się o oszczędności energii, jak również o oszczędnościach na rachunkach za prąd, ale jest jeszcze wiele innych zalet i korzyści, które oświetlenie LED może przynieść Twojemu domowi. Postęp technologiczny umożliwił ewolucję diod elektroluminescencyjnych (LED), które zostały udoskonalone w celu uzyskania lepszego strumienia świetlnego.

Wszechstronność LED

Obecnie wiele firm zaprojektowało oprawy LED do tworzenia wszelkiego rodzaju projektów świetlnych. LED-y mogą być stosowane w oświetleniu ulicznym, na placach zabaw, w ogrodach, biurach, fabrykach, domach czy pojazdach. Instalując żarówki LED w domu, można znacznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ponieważ zużywają one znacznie mniej energii niż tradycyjne oświetlenie. Nawet mniej niż tzw. żarówki energooszczędne, które działają na tej samej zasadzie co świetlówki.

Oświetlenie ekologiczne i dekoracyjne

Produkty oparte na technologii LED umożliwiają dekoratorom i architektom uzyskanie efektów specjalnych za pomocą światła białego i kolorowego, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia ze względu na koszty. Mają one dużą wszechstronność, jeśli chodzi o tworzenie różnych projektów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, takich jak ogród i basen, gdzie możemy zastosować oprawy zanurzeniowe lub nawet taśmy LED graniczące z basenem, aby nadać inny akcent, który w nocy może służyć zarówno jako oświetlenie podstawowe, jak i dekoracyjny efekt świetlny.

Wodoodporne oprawy oświetleniowe mogą być również stosowane w celu nadania głębi przestrzeni zewnętrznej w miejscach, gdzie znajdują się ozdobne fontanny tarasowe, a nawet sztuczne wodospady dające spektakularne efekty. Zastosowanie technologii LED w oświetleniu ma korzystny wpływ na środowisko. Nazywa się je zielonym oświetleniem, ponieważ nie używa się w nim rtęci ani gazów, które powodują efekt cieplarniany i zwiększają globalne ocieplenie. To sprawia, że ich wybór przy zastępowaniu tradycyjnych halogenów jest najmądrzejszą decyzją, ze względu na ich energooszczędność i skuteczność świetlną.

Efektywność, skuteczność i bezpieczeństwo

Diody LED są elementami bezpiecznymi, ponieważ pracują na niskim napięciu prądu stałego. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ilość wypadków domowych spowodowanych porażeniem prądem i unika się nieprzyjemnych wyładowań w lampach i lampkach ściennych. Istnieje szeroka gama opraw LED o różnych kształtach i odważnych wzorach. Produkowane są jako kierunkowe punkty świetlne, w postaci listew, lamp sufitowych, tub oraz szerokiej gamy żarówek, które zastępują stare żarówki, żarówki energooszczędne lub świetlówki.

admin

Podobne

Dlaczego w niektórych krajach jest napięcie 110V, a w innych 220V?

Dlaczego w niektórych krajach jest napięcie 110V, a w innych 220V?