Indukcja elektrostatyczna Nikoli Tesli

Indukcja elektrostatyczna Nikoli Tesli

Indukcja elektrostatyczna Nikoli Tesli, odkryta już w 1891 r. i zapomniana przez rynki we współpracy z przemysłem. Gdyby Tesla nie został odsunięty przez komercyjne interesy pozbawionych skrupułów biznesmenów, a zamiast tego otrzymał wsparcie na jakie zasługiwały jego prace wiążące się z dobrem ludzkości, być może wieża Tesli powstałaby już ponad sto lat temu i historia świata potoczyłaby się inaczej.

Bezprzewodowa transmisja energii lub bezprzewodowe przesyłanie energii jest użyteczne dla urządzeń potencjału elektrycznego w przypadkach, gdy użycie przewodów jest niewygodne, niebezpieczne lub niemożliwe. W bezprzewodowej transmisji energii elektrycznej urządzenie nadawcze podłączone do źródła zasilania, takiego jak domowe źródło energii elektrycznej, przekazuje energię za pomocą pola elektromagnetycznego przez przestrzeń pośrednią do jednego lub więcej urządzeń odbiorczych, gdzie jest ona przekształcana z powrotem w energię elektryczną i wykorzystywana.

Dlaczego drzewa przyciągają pioruny?

Metoda okazuje się być całkowicie bezpieczna, ponieważ wykorzystuje pola magnetyczne, takie jak te używane przez technologię Wi-Fi. Wkrótce domy będą wyposażone w tego typu systemy do przesyłania energii elektrycznej bez użycia przewodów. W niedalekiej przyszłości nasz telefon komórkowy będzie można naładować bez wyjmowania go z kieszeni, układ urządzeń domowych nie będzie uwarunkowany gniazdkami elektrycznymi. Krótko mówiąc, wizjonerski umysł tego naukowca, nie rozpoznany w swoim czasie, uczyni nasze życie znacznie prostszym.

admin

Podobne

Co to jest certyfikat energetyczny?

Co to jest certyfikat energetyczny?

Ile elektrowni jądrowych jest na świecie?

Ile elektrowni jądrowych jest na świecie?

Dlaczego drzewa przyciągają pioruny?

Dlaczego drzewa przyciągają pioruny?

1 Comment

Dodaj komentarz